چطور با صرف هزینه کمتری کتاب بخریم؟

قرار است من از این به بعد کتاب های کوچکی را برای مطالعه آزاد به دانش آموزان ششم و پنجم و گاهی هم به پدر و مادرها معرفی کنم. خرید این کتابها اصلا اجباری نیست. کتابهایی که معرفی می شوند برای افزایش اطلاعات عمومی شماست و هیچ پرسشی در کلاس بر اساس این کتابها طرح نمی شود. 

به دلایل زیادی خیلی از آدمها به اندازه ای که احساس نیاز به شکلات و پسته و چیپس و نوشابه و گیره مو وجوراب و تل و میوه و شیر و نان و گوشت و مبل و صندلی و کاغذ دیواری و  بنزین سهمیه ای دارند، به کتاب احساس نیاز نمی کنند. شاید چون کتاب خوردنی نیست و پوشیدنی هم نیست و جای الکی هم اشغال می کند و تازه مجانی هم نیست... لبخند

برای همین من چند تا راه حل دارم که بتوانیم لابه لای همه خریدهایی که بالا نوشته ام، بدون اینکه فشار زیادی به جیبمان بیاید و بدون اینکه به کسی بر بخورد، کتاب بخریم.لبخند

1 می توانید با دوستانتان قرار بگذارید و نوبتی کتاب بخرید و بعد از کتاب های هم شریکی استفاده کنید. اینطوری وقتی شما چهار تا دوست باشید مثلا، هرکدامتان پول یک جلد کتاب را می دهید اما از چهار جلد کتاب استفاده می کنید.

2 می توانید کتابهایی که دوست دارید را بخرید و بخوانید و بعد آن را کادو کنید و منتظر جشن تولد دوستتان باشید و کتابی که خریده اید را به او هدیه بدهید.

3 می توانید یک حساب مخصوص برای خرید کتاب داشته باشید و گاهی پولی که بعد از خرید اضافه آمده را توی آن حساب بگذارید یا پولی که خودتان صرفه جویی کرده اید را توی آن حساب بگذارید و با این پول کتاب بخرید. به اصطلاح از پول خودتان کتاب بخرید.

4 شما هم می توانید یک راه پیشنهاد کنید.

 

/ 5 نظر / 8 بازدید
معصومه باقری کلاس پنجم (الف)

[ من ازماجرای کیک شورخیلی خوشم امدونتیجه های خوبی راجمع اوری کردم من ازشماتشکرمیکنم[گل]

ارغوان

من امید وارم که بتونیم کتاب خونه ی خودمون رو توی مدرسه داشته باشیم ....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

raya joon

راهای خوبیهه ممنوونمممممممممممممم[ماچ][تایید][لبخند]

کیمیا

من با نظر رایا موافقم ، این راه خی خوبی است ![تایید][تایید][تایید]

سبا

خیلی خوب بود